Evlerin görünümünü değiştirmek için boya seçimi ve doğru badana yapımı oldukça önemlidir. Boyanın fırçaya sürülmesi ile yapılan badana işleminde kireç, plastik boya gibi çeşitler kullanılabilir. Ulukent boya badana firmalarının yapmış olduğu badana işlemi ile evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Boya Badana Yapmanın Püf Noktaları

Boya badana yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Ulukent boya badana ustası doğru boya seçimi yaptıktan sonra hızlı hamlelerle duvarların pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Öncelikle boya yapılacak alan eşyasız olmalıdır. Eşyalar hareket kısıtlayacağı için hızlı işlem yapılmasının önüne geçer. Eşyasız alanlarda ise daha hızlı ve kolay bir şekilde badana yapılır. Boya yapılacak alandan eşyalar kaldırıldıktan sonra zeminler uygun şekilde hazırlanmalıdır. Astar atmak duvarın pürüzsüz kalması için en önemli etkenlerden biridir. Astar, duvar ile boya arasında tampon görevi görür ve pürüzsüz bir sonuç elde edilir. Boyama sırasında pencere kenarları, kapılar, dolaplar ve benzeri yüzeylerin kirlenmemesi için bant kullanılması da işinizi kolaylaştıracaktır.

Toplam 43 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme