Firma ÜnvanıManisa Klima Servisi
Adres
Telefon
Gsm
E-Posta
Web Sitesihttps://www.klimaservisimanisa.com/

KLİMA SANTRALLERİ BAKIM SİSTEMLERİ

Manisa Klima Servisi:Bir klima sisteminde ısıtıcı ve soğutucu olarak adlandırılan serpantin, taze hava filtreleri, karışım havası damperleri ve aynı zamanda endüstriyel vantilatör ünitesini aynı dış ünite içerisinde yer alan ve merkezi olarak soğutma sistemleri içerisinde en kapsamlısı olan bu sistemlerin mutlak suret ile en fazla 3 aylık belirli periyotlar ile bakımlarının gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu aşamada bu büyük sistemlerin bakımlarını alanında uzman işinin ehli firmaların uzman bilirkişileri ile yapılması gerekmektedir. Bu anlamda düşünüldüğü zaman Manisa Klima Yetkili Servis aracılığı ile iletişime geçen her bir müşterinin klima santrallerinin düzenli olarak bakımlarının sağlanması hem elektrik enerjisi tasarrufu sağlar hem de sistemlerin içerisinde yer alan her bir sistemin kaliteli bir şekilde kullanımı sağlanmış olur.

Paket Hijyenik Klima Sistemlerinin Kullanımı Sırasında Bakım İşlemleri
Paket hijyenik klimalar, tüm klima sistemleri içerisinde en hassas sistemlerdir. Bu hassas sistemler isminden de anlaşılacağı üzere temiz oda sistemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu aşamada hastane, huzur evi gibi alanlarda kullanılan bu sistemlerin insan sağlığı açısından mutlak suret ile yılda iki kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu aşamada mikro işlemci kontrol paneli bulunan bu sistemlerin bakımı sırasında basınç kontrolleri hem iç hem de dış üniteden yapılmalıdır. Artı olarak çift havalandırma filtre sistemlerine sahip olan bahsedilen klima sistemlerinin havalandırma filtreleri de mutlak suret ile yılda en az iki kez temizlenmeli iki yılda bir ise mutlaka değişimi yapılmalıdır. Aksi uygulamalar yapılırsa bu sistemler kısa süre içerisinde kullanıma da bağlı olarak arıza verir. Arıza vermese dahi yine kullanıma bağlı olarak sistemler performans düşüklüğü yaşar. Bu sebeple mutlaka bahsedilen firmaya ulaşmanız ve klima bakımı ile ilgili bilgi almanız gerekiyor ise almalısınız.

FanCoiller Bakım Onarım İşlemleri

Isıtma ve soğutma sistemleri olarak kullanılan aynı zamanda da geniş çaplı ünitelere sahip olan bu cihazların bakım ve onarımı diğer klima çeşitlerine oran ile bir miktar daha uzun sürmektedir. İçerisinde yer alan motor sistemleri basınç sistemleri gaz üniteleri daha kapsamlı olduğu için kesinlikle yılda en az bir kez bakımının alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu sistemlerin diğer cihazlara oranla daha kapsamlı bakım gerektirme sebebi ise ısıtma veya soğutma sistemlerinden aldığı suyu sıcak veya soğuk hava olarak ortama vermesidir. Hava hava arası klima sistemi olmadığı içerisinde su merkezlerinin olması nedeni ile oluşabilecek tüm paslanmalara karşı bakımları da bu şartlar göz önünde bulundurularak yapılması gerekir. Kafe restoran ofis gibi orta ölçekli kalabalık işletmelerin tercih ettiği bu sistemlerin uzun yıllar kullanılabilmesi için bahşedilen klima bakım servisleri tarafından bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Mini Chiller Sistemleri

Chiller sistemleri bilindiği üzere enerjisini elektrik enerjisinden değil de doğalgaz enerjisinden alan klima sistemleridir. Bu anlamda düşünüldüğünde bakımlarının da tıpkı bir kombi bakımı gibi mutlak suret ile yılda iki kez bahar aylarında yapılmalıdır ki basınç ve gaz kaçağı yapıp yapmadığı anlaşılsın. Diğer klimalara oranla daha as enerji tükettiğini göz ardı etmeden bakımlarının da gereken kalite ve sürede yapılması ile beklenenden çok daha uzun süre tam performans sağlaması sağlanır. Bahsedilen firmanın kaliteli uzman işinin ehli teknik kadro ile bakımlarının yapılması sağlanan chiller klimalar kullanıcıyı çok uzun süre tam soğutma sayesinde özellikle yaz aylarında memnun eder.

İşte yukarıda bahsedilen tüm klima çeşitlerinin bakım çeşitlerinin farklılığı doğrultusunda farklı ekipmanlar ile bakımları yapılabilmektedir. Bu nedenle sizler de hassaslığı ile bilinen bu cihazların bakım ve onarım hatta arıza tamirat işlemlerini işinin ehli alanında uzman teknik kadroya sahip Manisa Klima Teknik Servisi yetkililerine yaptırabilir bu sayede hem maddi açıdan uygun teklifler alıp hem de uzun süreli kullanım açısından kaliteli hizmet alabilecek duruma sahipsiniz. Firmaya ulaşım yedi gün yirmi dört saat mail yahut telefona aracılığı ile mevcuttur.

Harita

Toplam 135 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme