Firma Ünvanıİzmir Yangın Tüpü
Adresİzmir
Telefon
0 532 778 10 01
Gsm
0 532 778 10 01
E-Posta
Web Sitesihttps://www.izmiryanginsondurmetupu.com/

İzmir yangın tüpü firması olarak sizleri yangın çeşitleri hakkında bilgilendirmek isteriz. Yangın çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

  • A tipi yangınlar: Katı maddelerin yol açtığı yangınlara verilen isimdir. (Kâğıt, pamuk, tahta vb.). Soğutma ve yanıcı maddenin uzaklaştırılması ile kontrol altına alınır.
  • B tipi yangınlar: Yanıcı sıvıların yol açtığı yangınlara verilen isimdir. (Benzin, yağlar, yağlı boyalar, katran vb.).
  • C tipi yangınlar: Yanıcı gazların sebep olduğu yangınlara verilen isimdir. (Metan, propan, LPG vb.). Kuru kimyevi gaz, halon 1301, halon 1211 tüpleri ile bu tür yangınlara müdahale edilir.
  • D tipi yangınlar: Yanabilen hafif metal gazlarının yol açtığı yangınlara verilen isimdir. (Sodyum, potasyum, alüminyum, kalsiyum, titanyum vb.). Bu tür yangınları söndürmek için kuru kimyevi tozlar kullanılır.

Bir de elektriğin yol açtığı yangınlar vardır. Bu tür yangınlara çözüm bulabilmek için İzmir yangın tüpü firmamızı tercih edebilirsiniz. Unutmayın, yangınların büyümesine sebebiyet veren insanların cahilliği ve panik halidir.

Harita

Toplam 129 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme