Firma Ünvanıİzmir Yangın Söndürme Tüpü
Adresİzmir/Bornova
Telefon
0232 36146 55
Gsm
0 535 565 73 44
E-Postainfo@atadanozyildizyangin.com
Web Sitesihttps://www.izmiryanginsondurmetupu.com/

Yangın, faydalanmak amacı ile iyi niyetle yakılan ateşin dışında meydana gelen ve kontrol edilemeyen yanma olaylarına verilen isimdir. Yıkıcı bir etkisi olan yangını durdurmak sanıldığı kadar kolay olmasa da ufak çaplı yangınlar için yangın tüpleri önemli bir işleve sahiptir.

YANGIN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

İzmir yangın tüpü firması olarak sizleri yangın çeşitleri hakkında bilgilendirmek isteriz. Yangın çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

  • A tipi yangınlar: Katı maddelerin yol açtığı yangınlara verilen isimdir. (Kâğıt, pamuk, tahta vb.). Soğutma ve yanıcı maddenin uzaklaştırılması ile kontrol altına alınır.
  • B tipi yangınlar: Yanıcı sıvıların yol açtığı yangınlara verilen isimdir. (Benzin, yağlar, yağlı boyalar, katran vb.).
  • C tipi yangınlar: Yanıcı gazların sebep olduğu yangınlara verilen isimdir. (Metan, propan, LPG vb.). Kuru kimyevi gaz, halon 1301, halon 1211 tüpleri ile bu tür yangınlara müdahale edilir.
  • D tipi yangınlar: Yanabilen hafif metal gazlarının yol açtığı yangınlara verilen isimdir. (Sodyum, potasyum, alüminyum, kalsiyum, titanyum vb.). Bu tür yangınları söndürmek için kuru kimyevi tozlar kullanılır.

Bir de elektriğin yol açtığı yangınlar vardır. Bu tür yangınlara çözüm bulabilmek için İzmir yangın tüpü firmamızı tercih edebilirsiniz. Unutmayın, yangınların büyümesine sebebiyet veren insanların cahilliği ve panik halidir.

Yangın Nasıl Söndürülür?

İzmir yangın tüpü firması olarak insanların olası bir yangın karşısında daha bilinçli hareket edebilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Yangın söndürme yöntemleri; su ile soğutarak söndürme, yanıcı maddeyi dağıtarak söndürme, havayı keserek söndürme ve yangının oksijenle kesilmesi yöntemleri kullanılır.

Yangın Tüpü Çeşitleri

Sulu (Karbondioksit tazyikli, hava basınçlı), Hava kesici (Köpüklü, Karbondioksitli), Kimyasal reaksiyonlu (halojen karbürlü, kuru kimyasal tozlu). Soğutma yolu ile söndüren soğutuculardır. İzmir yangın tüpü firması olarak yangın tüplerine uygun olan yangın tüpünü insanların kullanımına sunuyoruz. Yangın tüplerinin kullanımı son derece pratiktir. Bu tüpleri kullanabilen insanlar mekânda çıkabilen ufak çaplı yangınlara hızlı şekilde müdahale edebiliyor.

Yangın Tüplerinin Bakımı Nasıl Olur?

İzmir yangın tüpü firması olarak tüplerimizin bakımını aylık kontrol, 6 aylık kontrol, yıllık kontrol, 5-10 yıllık kontrol olmak üzere belli aralıklarda yapmaktayız. Aylık kontrollerde; emniyet subabı, hortum ve tetiği kontrol edilir. 6 aylık kontrollerde; emniyet subabı, hortum ve tetiği kontrol edilir ve aynı zamanda yangın tüpü tartılır. Yıllık kontrollerde; emniyet subabı, hortum ve tetiği kontrol edilir. Aynı zamanda tüp tartılır ve kapağı açılarak niteliği kontrol edilir. 5-10 yıllık kontrollerde; tüp tamamen boşaltılıp sağlamlığı kontrol edilir.

Yangın Tüpü Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

İzmir yangın tüpü firması olarak yangın riskine göre mekâna tüp takmaktayız. Şöyle ki; az tehlikeli bölgelerde; her 50 m2 için 1 adet 6 kg tüp, buna takiben her 200 m2 için 1 adet 6 kg tüp takıyoruz. Çok tehlikeli bölgelerde; ilk 50 m2’ye 1 adet 6 kg tüp, buna takiben her 200 m2 için 2 adet 6 kg tüp takıyoruz. Motorlu araçlarda; 14 kişilik koltuğa kadar 1 adet 6 kg tüp, 14 kişiden fazla yük taşıyan araçlarda 2 adet 6 kg tüp takıyoruz. İzmir yangın tüpü firması olarak her ortamın özelliğine göre farklı boyutlarda takmış olduğumuz tüpler TS 862 EN 3 standardına göre sertifikalıdır.

Köpüklü Yangın Tüpü

Köpüklü yangın tüpleri köpüğün su, hava ve basınç ile birleşerek oluşturduğu kabarcıklardır. Köpüklü yangın söndürme cihazlarını tanker dolumu ve petrol istasyonu gibi yanıcı sıvı içeren durumlarda kullanmaktayız. Köpüklü yangın tüpleri; köpüğü sıvı yüzeyine boşaltır. Böylece sıvı yüzeyine yoğun bir tabaka oluşturarak soğutma yöntemiyle yangını söndürür. Yüksek yayılımlı köpükleri ile İzmir yangın tüpü firması olarak tüm alanı köpükle kaplayarak hava ile yangının temas etmesini engellemek için kullanıyoruz.

Yangın Dolabı

Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile İzmir yangın tüpü olarak yangın dolabı sektöründe en iyi hizmeti veriyoruz. Herkesin korktuğu ancak her an olması muhtemel yangınlar için ister evinize ister iş yerinize en kaliteli yangın dolaplarının teslimatını ve kurulumunu yapmaktayız. Bununla beraber tecrübeli ekibimiz ile her sorununuza çözüm buluyor ve can güvenliğiniz için gerekli tüm tedbirlerin alınmasını sağlıyoruz. Yangın dolabı da sizin için almış olduğumuz tedbirlerden biridir. Binanın mimarisine göre uzman ekibimiz ile en iyi şekilde yangın dolabını takmaktayız.

Harita

Toplam 89 Görüntüleme, Bugün 3 Görüntüleme