Vize İçin Hangi Belgeler İsteniyor

İngiltere vizesi için başvurularda istenen belgeler, bazı hallerde değişme payı olmakla beraber seyahat belgesi, vize başvuru formu, fotoğraf, mali durumu gösterir belgeler istenir. Vize belgelerinin liste halinde size aktarımı yapılacaktır. Salgın nedeniyle ekstra istenen bir belge olup olmadığı gibi güncel gelişmeleri de ofisimizden öğrenebilirsiniz.

Vize Başvurusu Neden Reddedilir

İngiltere için ve genel olarak diğer ülkelere yönelik vize başvurusu yapılırken bazı hallerde bu başvuru engellenebilmektedir. Güvenlik tehdidi oluşturan haller, seyahat bitiminde geri dönüş olacağını gösterir belgelerin verilmemesi en sık duyulan gerekçeler arasındadır. Seyahat yapacak kişinin mali açıdan bir kaynak göstermemesi de ayrıca bir engelleme konusudur.
Vize aldığınızda bir ülkede belirtilen süreden daha uzun kalırsanız bu gibi hallerde sınır dışı edilmeniz mümkündür. Ayrıca geçici veya süresiz şekilde giriş yasağı gündeme gelir. Bazı hallerde vize süresinin aşılması para cezasına neden olabilmektedir. Ülkelerdeki prosedürle de alakalı bir durum vardır.
Eskiden İngiltere vizesi almış kişilerin merak ettiği bir konu her başvuru yaparken başvuru merkezine doğrudan gelip gelmemesidir. Ancak her başvuruda güncel fotoğraf ve parmak izi kapsamında yenilik istenmektedir. Ayrıca İstanbul’dan veya başka bir şehirden İngiltere vizesine başvuru yapılıp yapılmayacağı da merak konusudur. Vize firmamıza çevre illerden de başvuru yapabilirsiniz. Şehir açısından ofisimize gerekli hallerde gelebilecek durumda olanlar için herhangi bir kısıtlama yoktur.

İngiltere Vize Başvurusunda Çocuklar

Çocuklar için vize başvurusu yapılırken fotoğraf çekimi gerekmektedir. İngiltere başvurusunda çocuk olduğu için bir ayrım olmaz. Ayrıca parmak izi alınmaz ama doğrudan görünmesi beklenmektedir.

Toplam 20 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme