Firma ÜnvanıHavuz Temizliği İzmir
AdresM. Fevzi Çakmak Mahallesi, 4122. Sk. 2/A, 35430 Urla/İzmir
Telefon
0232 766 10 48
Gsm
0535 826 40 03
E-Postainfo@havuztemizligiizmir.com
Web Sitesihttps://www.havuztemizligiizmir.com/

Eğer havuzunuz eskisi kadar temiz ve berrak görünmüyor ise havuz temizliği yapmanızın zamanı gelmiştir.

Değişen dünya düzeni ve modernleşen hayatlarımızla birlikte artık yerleşim yerlerimizi su kaynaklarının yakınlarına göre inşa etmiyoruz. Yaşadığımız konutlara su kaynakları inşa ediyoruz. Bugün çoğu konaklama işletmelerinde ve evlerde bulunan yüzme havuzları buna örnek gösterebiliriz. Ama havuz konusunda dikkat etmemiz gereken önemli bir konu vardır. O da havuz temizliğine ne kadar dikkat ettiğimiz meselesidir.

Havuz bakımı sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Eğer havuz düzenli aralıklarla temizlenmez ise çeşitli hastalıklar kapabiliriz. Evlerimizdeki küveti ya da duşların temizliğini ihmal etmiyorsak aynı özeni havuzlarımız konusunda da göstermeliyiz. Peki havuz temizliği nasıl yapılır?

Havuz suyunu temizlemek için klor ve ozon bileşenlerinden yardım almalıyız. Çoğu insan klorun zararlı bir madde olduğunu düşünür ve bu yüzden havuzda yüzmek istemezler. Ama aslında klor havuza atıldığında erir ve insan sağlığı açısından tehlikesi kalmaz. Sadece dikkat etmemiz gereken şey havuz klorlandıktan sonra en az 3 saat havuza girmemeliyiz. Havuza suyu filtrelerden geçirerek vermeliyiz. Bunu yapmanın amacı ise filtre suda ki bazı yabancı maddeleri tutarak havuzun berrak görünmesini sağlar. Ama havuzun berrak görünmesi için filtre tek başına yeterli değildir. Havuzun dibinde ayağınız kaymaya başladı ise zeminde yosunlaşma başlamış demektir. Bu sorunu yosun giderici maddeler ile giderebilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise havuzu zaman zaman tamamen boşaltıp zemin temizliği yapmaktır. Havuzun zemin yüzeyini temizledikten sonra suyu filtreden geçirerek verdiğimizde havuzumuz artık daha berrak ve temiz görünecektir.

Harita

Toplam 103 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme