İç ve dış mekanların duvarlarında meydana gelen kirlerin kapanması, sanat ve tasarım faaliyetleri gibi çeşitli sebeplerle boya badana işlemi yapılır. Badana, gerekli fırçalar yardımı ile uygun görülen boyanın duvarlara sürülmesi işlemidir.

Boya Badana Nasıl Yapılır?

Boya badana öncelikle uygun boya seçimi ile yapılmaya başlanır. Boyaların duvara uyum sağlaması, sürüleceği alanda hava koşullarına dayanıklı olması gibi özellikleri olmalıdır. Aynı zamanda boyalar sürtünme ve çizilmeye de dayanıklı olmalıdır. Boya seçimi yapılması ardından alanda zemin hazırlıkları yapılır. Zemin hazırlıkları Egekent boya badana ustası tarafından yapılır ve boya bir kez denemek amacıyla sürülür.

Uygun boya seçimi yapılmışsa badana işlemine geçilir. Boya, fırçalarla duvarlara eşit şekilde dağıtılır. Bu noktada kaliteli boya seçimi önemli olduğu gibi işlemin usta kişiler tarafından yapılması da önemlidir. Boya sürümü sırasında rüzgarın olumsuz etkilerine maruz kalınması boyanın istenilen görüntüde olmamasına sebep olur. Boya ustaları ise etkileneceği olumsuzları dikkate alarak işlerini hassas bir şekilde yapmaktadır. Egekent Boya Badana işlemleri usta kişiler tarafından yapılır.

Toplam 29 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme