Savurma Döküm Nedir?

Bronz savurma döküm Aydın firmalarının kullanmış olduğu yöntemlerden biridir. Bronz döküm genellikle kum döküm ve savurma döküm yöntemleri ile yapılır. Kum döküm yöntemi zahmetli olduğu gibi elde edilen ürünlerin kalitesi savurma döküme göre daha düşüktür. Bu nedenle savurma döküm daha avantajlıdır.

Savurma döküm elde edilen sıvı metal bir eksende hızlı bir şekilde döndürülmesi ile yapılır. Daha çok tercih ettiğimiz bu yöntemde elde edilen parçalar daha temizdir. Kum yöntemine göre %25 daha verimli ürünler imal edilir ve elde edilen ürünlerin bakım giderleri daha düşüktür. Aynı zamanda savurma yöntemi ile yapılan ürünlerin ekonomik değeri daha yüksektir.

Bronz Döküm Avantajları Nelerdir?

Bronz döküm bakır alaşımlarından elde edilen ürünlerin imalatıdır. Bu ürünler günümüzde önemli sektörlerde yaygın olarak kullanılır. Vana, pompa, makine imalatında kullanılan dişli, kızak gibi ürünlerin üretimi kaliteli bir şekilde yapılır. Bronz döküm avantajları arasında elde edilen ürünlerin temiz, hafif ve verimli olması vardır. Aynı zamanda ürünler iyi yalıtkanlardır.

Toplam 119 Görüntüleme, Bugün 1 Görüntüleme